10Eyl

Dış Çephe Cam Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır ? Binaların dış kaplamalarında bulunan cam,kompozit, alikopat ve benzeri yapı malzemelerinin yapısına özgü şekilde gerekli temizleyici maddeler kullanılarak ;

Sepetli vinç (platform)
Endüstriyel dağcı ekibi
Dış cephe temizlik makinesi
Makaslı platform
Eklemli platform
Örümcek platform
Araç ve gereçleri yardımı ile profesyonel cam silme personelleri tarafından yapılan temizlik işidir.

Dış Cephe Cam Temizliği Nedir?

Dış Cephe Cam Temizliği son zamanlarda ülkemizin inşaat sektöründe ki gelişmeleriyle beraber hızlı imalatlar ve deprem yönetmeliklerine göre tasarlanan binaların dış yüzey kaplamalarının zamanla atmosferdeki kirlerin yağmur suyu ve egzoz dumanları gibi etkenlerle kirlenmesinden sonra bina mükelleflerinin bir kurum veya kuruluştan dış cephe temizliği hizmeti satın alması ve dış cephesini temizletme işidir.

Dış cephe cam silme işi profesyonel personellerle yapılmaktadır, bu işle alakalı eğitimler almış ve iş güvenlik kazalarını minimum düzeylere getirerek güvenli şekilde çalışmalar yapan personeller tarafından yapılan ve yapılması gereken bir iş koludur.

Dış cephe temizlik şirketi hizmet sunduğu binanın dış cephe temizlik işlemlerini gerçekleştirirken yardımcı olarak kullandığı ekipmanları dış cephe yapı malzemesine göre tercih etmeli ve malzemenin yapısına göre temizlik ürünü tercih etmelidir. Nitekim yapmış olduğu amatör bir çalışma sonucunda dış cephe yapı malzemesini bozabilir, çizebilir, soldurabilir ve en önemlisi kötü bir görünüme dönüştürebilir dolayısıyla dış cephe temizlik şirketleri tercih edilirken temizlik firması iyi analiz edilmeli, referansları incelenmeli ve muhakkak demo çalışması istenmelidir.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır? Risk teşkil eden bir iş kolu olduğu için kullanılacak araç ve gereçler ne olursa olsun güvenlik tedbirleri alınmalı iş kazası riski minimuma indirilmelidir. Bununla alakalı tedbirler bir uzman tarafından yönlendirilmeli ve uygulandırılmalıdır.

Dış cephe cam silme işlemi işi yapacak firma tarafından daha önce yapılan keşif sonucunda dış cephenin;

Temizlik durumu
Kir durumu (oksit mi ?, yağ mı ?, toz mu ?)
En son temizliğin yapılma zamanı
Çevre durumu (yoğun trafikli bir yer mi ? Vinç kurulumu yapılabilir mi ?)
Gibi durumların analizi yapılmalı ve buna göre kullanılacak malzemeler ve yardımcı araç, gereçler seçilmelidir.

Dış cephe temizliği zamanla malzemesi gereği atmosferdeki kileri yüzeyinde katranlaştırır ve yağmur suyunda bulunan oksidasyonlar sebebi ile malzemeyi bozabilir. Bu sebepten dolayı yılda en az 2 kere temizletilmelidir. Temizletilmediği taktirde dış cephe kaplama temizliği zorlaşacaktır ve beklide dış cephenizi değiştirmek zorunda kalacaksınızdır. Dış cephe cam temizliği hakkında kafanızda oluşan bütün soruları ve sorunları iletişim sayfamızda bulunan telefon veya mail adreslerimizden bizlere sorabilir detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

Dış cephe temizlik fiyatları tamamen temizletmek istediğiniz binanın yüksekliği ve genişliği yani büyüklüğüyle doğru orantılıdır. Fiyatlar ;

Binanın büyüklüğüne
Yüksekliğine
Kullanılacak ekipmana (vinç, dağcı, makine)
Kullanılacak temizlik kimyasalına
Çevre şartlarına
Göre değişiklik gösterebiliyor bununla beraber temizletmek istediğiniz dış cephenim inşaat sonrası yani daha önce temizlenmemiş olması maliyeti arttıracaktır. Alüminyum bantları, camda bulunan silikon ve bant izleri, kireç, alçı, beton gibi yapı malzemelerinin cam ve kompozit yüzeylerde bulunması işin yapılış süresini ve iş süresini arttırdığı için fiyat dolaylı bir şekilde yüksek çıkacaktır.

Dış Cephe Temizlik Şirketi Tavsiyesi

Dış cephe temizliği yaptırmayı düşünüyorsanız ve bir araştırma içerisindeyseniz tavsiyelerimizi dikkate almalısınız zira piyasada şirket adı altında bu işi yapan kişiler tarafından dolandırılabilir veya dış cephenizi temizletmek isterken kendinizi dış cephenizi yeniliyorken bulabilirsiniz.

Dış Cephe Cam Temizliği yaptırırken ;

Firmanın daha önce tamamladığı projelerin listesini isteyiniz,
Firmanın çalışanlarının SGK bilgilerini isteyiniz,
Firmanın çalıştırdığı personellerin iş güvenlik eğitim belgelerini isteyiniz,
Çalışanların yüksekte çalışma belgelerini isteyiniz,
İşin yapılacağına ve teslim edilme şartlarının yazılı olduğu bir sözleşme ile işi resmileştiriniz,

Yapmış olduğunuz bu işlem sonucunda işiniz profesyonellerce yapılmış olacaktır ve başınız ağrımayacaktır. Çünkü istemiş olduğunuz bu belgelerin tamamı dış cephe cam temizliği işini yapan bu işi meslek edinmiş ve bu işi profesyonel olarak yapan dış cephe cam temizlik firmaları tarafından ancak sunulabilir.

3 Adımda Dış Cephenizi Uygun Temizletin
Sizler ile paylaşacağımız bilgiler ile dış cephenizi uygun fiyatlara temizletecek ve profesyonellerden hizmet alarak hiç sorun yaşamayacaksınız.

Dış cephenizi temizletmek istiyorsunuz fakat fiyatlar çok mu yüksek geliyor ?

Bu sorunun cevabına evet diyorsanız ve uygun fiyatlara dış cephenizi temizletmek istiyorsanız ;

Fiyat alırken dış cephe temizliği yapan firmanın kullanacağı yardımcı ekipmanların (vinç, dağcı ekibi, dış cephe temizleme makinası) bünyesine ait olup olmadığını inceleyiniz. Çünkü kendi bünyesine ait değilse kiralayacaktır ve fiyatı hizmet sunacağı firmaya yansıtacaktır.
Temizletmek istediğiniz binaya muhakkak demo çalışması yaptırınız ve bir firma ile bu işlemi yapmayınız, birkaç firma ile randevu ayarlayıp yapmış oldukları işlemi gözlemleyiniz.
Firma tercih ederken mutlaka bu işi profesyonel şekilde yapan piyasada işler yapmış şirketler tarafından fiyat almayı tercih ediniz.

Open chat